Поради батькам та дітям

Поради батькам.
Вивчення історії - це не лише вивчення фактів, а й активний процес, у якому учні мають працювати з цілою низкою джерел, документів, уміння робити збалансовані висновки. Тому підготовка  дитини до уроків історії повина бути спрямована не лише на прочитання параграфа з підручника, а також вивчення нових понять та термінів, вміти аналізувати історичні процеси, виділяти основне з великої кількості інформації. Батьки можуть допомогти своїй дитині найбільш ефективно розпорядитись часом та силами при підготовці домашніх завдань.

 Шановні батьки зверніть увагу на рекомендації, щодо підготовки дитини до уроків, контрольних робіт та іспитів:
  • Показуйте  наскільки успішно дитина справилася із завданням. Важливо також враховувати весь підготовчий період – скільки часу було витрачено на підготовку, наскільки ефективною виявилася підготовка до контрольної роботи чи іспиту. В ідеалі учень сам має вносити помітки, а потім можна разом зробити висновок. Результат підготовки (наприклад, оцінка за іспит) також має значення!
  • Незабувайте  похвалити своїх дітей. Розумні вчителі добре знають, що похвала більш ефективна за покарання. Похвала надихає на краще навчання. Ви можете вигадати разом із дитиною, як їй хотілося би «відсвяткувати» успішне закінчення семестру чи складання екзаменів. Це буде гарною мотивацією під час підготовки!
  • Навчальні дисципліни засвоюються найкращим чином тільки тоді, коли вони пов’язані з життєвою ситуацією. Наведіть приклад  з життя чи пов’язуйте історичні дати з теперішніми подіями. Так буде зрозуміліше!
  • Часто учням не дуже цікаво вчитися, бо вони думають, що їм ці знання не знадобляться в майбутньому. Тоді покажіть на власному прикладі, що це не так! Застосовуйте шкільні знання в повсякденному житті, наводьте цікаві приклади.
  • Під час підготовки до контрольної роботи  можна зробити квест чи вікторину – відповідь на завдання за короткий проміжок часу. Можете навіть запросити друзів та влаштувати змагання!

Існують слова, які підтримують дітей, наприклад "Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре", "Ти, знаєш це дуже добре". Отже , щоб підтримати дитину необхідно:
  • спиратися на сильні сторони дитини;
  • уникати підкреслення промахів дитини;
  • виявляйте віру в дитину, співчуття до неї, упевненість в її силах;
  • створіть обстановку дружелюбності і поваги, вмійте демонструвати любов і повагу до дитини;
  • будьте одночасно тверді й добрі, але не виступайте в ролі судді;
  • підтримуйте свою дитину, демонструйте, що розумієте її переживання.
Поради батькам : дитина готується до ЗНО та ДПА
  Допомога дорослих дитині  дуже важлива, оскільки людині, крім усього іншого, необхідна ще й психологічна готовність до ситуації здачі серйозних іспитів. Погодьтеся, що кожен, хто, складає іспити, незалежно від їх результату, осягає найважливішу в житті науку - вміння не здаватися у важкій ситуації, а провалившись - вдихнути на повні груди і йти далі. 
   Задовго до іспитів обговоріть з дитиною, що саме йому доведеться здавати, які  теми здаються йому найбільш складними, чому? Ця інформація допоможе спільно створити план підготовки - на які  теми  доведеться витратити більше часу, а що вимагає тільки повторення. Визначте разом з дитиною його "золотий годинник" ("жайворонок» він чи «сова»). Складні теми краще вивчати в години підйому, знайомі добре - в спаду годин. Прочитайте список питань до іспиту. Не соромтеся зізнатися дитині, що вже не дуже добре пам'ятаєте цей матеріал. Слідкуйте за тим, щоб під час підготовки дитина регулярно робила короткі перерви. Поясніть йому, що відпочивати, не чекаючи втоми - кращий засіб від перевтоми. Важливо, щоб учень обходився без стимуляторів (кави, міцного чаю) нервова система перед іспитом і так на взводі. Чимало шкоди може завдати і спроба зосередитися над підручниками в одній кімнаті з працюючим телевізором або радіо. Якщо школяр хоче працювати під музику, не треба цьому перешкоджати, тільки домовтеся, щоб це була музика без слів. Не підвищуйте тривожність дитини на передодні іспитів - це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно "Зірватися". Підбадьорюйте дітей, хваліть їх за те , що вони роблять добре. Підвищуйте їхню впевненість у собі, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок. Спостерігайте за самопочуттям дитини, ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов'язане з перевтомою. Контролюйте режим підготовки дитини, не допускайте перевантажень, поясніть їй, що вона обов'язково повинна чергувати заняття з відпочинком.



   Поради учням:  як слід повторювати навчальний матеріал, щоб пам’ять працювала найбільш ефективно.
1. Облаштуйте власне робоче місце, приберіть зайві речі, що можуть заважати та відвертати увагу.
2. Складіть план на кожен день підготовки, щоб чітко знати, що  треба повторити сьогодні.
3. Якщо відсутній робочий настрій, почніть з матеріалу, який ви знаєте краще, або який вас найбільше цікавить. Це допоможе активізувати пам’ять та  увагу. Після цього можете працювати з розділом, який знаєте гірше.
4. У процесі повторення включайте різні види   діяльності:  визначайте головне, створюйте різні види опорних конспектів : плани, схеми,  малюнки, використовуйте  асоціації.
5.  При кожному читанні матеріалу  ставте основну мету: пригадати те, що вивчалося на уроках, узагальнити, перевірити рівень засвоєння.
6. Використовуйте різні види читання:  повільне з обдумуванням, вибіркове, оглядове. Це дозволить економити час та краще усвідомити зміст матеріалу.
7. Виконуйте якомога більше практичних вправ та тестів, це дозволить удосконалити  ваші уміння та навички. Про це особливо слід турбуватися при підготовці до зовнішнього оцінювання, яке проводиться на тестовій основі.






      

Немає коментарів:

Дописати коментар